^ Powrót na górę

 

 

Podsumowanie plonów. Dożynki rozpoczęte

Rozmiar tekstu:

dozynki
Druga połowa sierpnia to czas dożynek. W niedzielę 19 dnia tego miesiąca za plony dziękowali mieszkańcy gmin Goszczanów i Złoczew oraz sołectwa Kamionacz w gminie Warta.

Uczestnicy tegorocznych dożynek zgodnie podkreślają straty, jakie ponieśli w tym roku rolnicy. Ich przyczyną jest susza. – Rezultat wysiłku rolnika często uzależniony jest od warunków atmosferycznych i niestety bywa tak, że jego ciężka praca idzie na marne. Ta zależność pozostaje niezmienna od tysięcy lat, odkąd człowiek zajął się uprawą ziemi. Dlatego każdego roku, podsumowując zbiory, cieszmy się z tego, co dała nam ziemia i doceniajmy pracę rolników – mówił starosta sieradzki Mariusz Bądzior na dożynkach parafialnych w Kamionaczu.

Gmina Złoczew swoje święto plonów obchodziła w tym roku w Emilianowie, gdzie odbyła się impreza pod nazwą Dzień Żywności Polskiej. Na scenie wystąpili: Kapela Złoczewianie, Bartosz Jagielski i La Maro. Z kolei w Goszczanowie na placu gminnym przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej wystąpił kabaret Paranienormalni.

Galerie zdjęć:

Dożynki parafialne w Kamionaczu

Dzień Żywności Polskiej w Emilianowie

Dożynki gminne w Goszczanowie

T.O.