^ Powrót na górę

 

 

Piknik niepodległościowy w DPS w Biskupicach

Rozmiar tekstu:

dps biskupice
Mieszkańcy domów pomocy społecznej powiatu sieradzkiego i powiatów ościennych uczcili przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości piknikiem patriotycznym pod hasłem „Wszyscy razem”. Miejscem spotkania był park przy Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach.

Pierwsza część imprezy minęła podniosłej atmosferze pieśni o tematyce niepodległościowej, wykonanych przez mieszkańców DPS w Biskupicach, Sieradzu, Skęczniewie, Przatówku i Skrzynnie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach. – Widać ogromną pracę, włożoną przez podopiecznych, ale też opiekunów i terapeutów. Wszystko to razem, w połączeniu z otoczką przygotowaną przez grupy rekonstrukcyjne i wystawy, tworzy spójny obraz udanej imprezy, upamiętniającej jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

W drugiej części przedsięwzięcia uczestnicy obejrzeli pokaz pojazdów militarnych z czasów II wojny światowej, będących częścią imponujących zbiorów kolekcjonera Jacka Kopczyńskiego. Swój sprzęt bojowy wystawili również druhowie z OSP Biskupice. Całości dopełniły gry i zabawy dla podopiecznych oraz zabawa taneczna.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31