^ Powrót na górę

 

 

Warsztaty aktywności fizycznej

Rozmiar tekstu:

pcpr
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu promuje aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, zwłaszcza wśród osób niepełnosprawnych i seniorów powyżej 60. roku życia. W pierwszych dniach września dla tej grupy osób PCPR zorganizował dwa spotkania z instruktorem sportu i żywienia.

W ramach Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Sieradzkim na lata 2014-2020, realizowanej przez PCPR w Sieradzu, instruktor Agnieszka Sulikowska przeprowadziła dwa spotkania z grupą seniorów z powiatu sieradzkiego. – Był to wykład edukacyjny w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego oraz warsztaty praktyczne w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu. Pani Agnieszka omówiła rodzaje aktywności fizycznej i korzyści z niej płynące, a potem praktycznie pokazała, jakiego rodzaju codzienne ćwiczenia powinny wykonywać osoby starsze i niepełnosprawne – wyjaśnia Krystyna Marcińczak, dyrektor PCPR.

Agnieszka Sulikowska jest pasjonatką sportów siłowych i sylwetkowych. Posiada tytuły menedżera sportu (tytuł nadany przez Polską Akademię Sportu) oraz instruktora sportu i rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – ćwiczenia siłowe. Specjalizuje się w różnorodnych formach treningu siłowego i fitness w połączeniu z doradztwem personalnym i edukacją w zakresie nawyków żywieniowych.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10  12

15  17

13  14

16  18

19  20

21  22

23  24

25  27