^ Powrót na górę

 

 

Konkurs plastyczny „Depresja w twoich oczach”

Rozmiar tekstu:

szpital
Prawie 90 prac wzięło udział w konkursie plastycznym „Depresja w twoich oczach”, zorganizowanym przez Szpital Wojewódzki w Sieradzu. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, które administracyjnie podlega sieradzkiej lecznicy.

W konkursie wzięła udział młodzież szkół podstawowych z II i III klas gimnazjalnych z powiatu sieradzkiego oraz pacjenci Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży z Centrum Psychiatrycznego w Warcie. – Podkreślenia wymaga fakt, że konkurs zbiega się w czasie z ważną rocznicą dla Centrum Psychiatrycznego. W tym roku mija bowiem 110. rocznica utworzenia szpitala w Warcie – mówi Magdalena Banach, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.

Najwyżej została oceniona praca Gabrieli Godlewskiej z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Miejsce drugie zajęła Olga Bińkowska z OPDiM CP w Warcie, a trzecie – Julia Plichta, uczennica Publicznego Gimnazjum w Gruszczycach.

Konkursowi towarzyszyły spotkania, dyskusje i warsztaty pod hasłem: „Lepiej rozmawiać, pokazywać zachowania prozdrowotne niż leczyć”. Uczestnicy spotkali się z dietetyk Dorotą Cieślak, z założycielką szkoły tańca „Arabeska” Anetą Barton oraz z instruktor fitness Magdaleną Ulas.

Honorowym patronem konkursu był marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  17

18  19

20  21

22  23

24  25