^ Powrót na górę

 

 

Dzień Otwarty w Medanie

Rozmiar tekstu:

medana
Wycieczki po oddziałach produkcyjnych i laboratoriach, eksperymenty chemiczne, porady lekarskie, zabawy dla dzieci, pokazy makijażu i pierwszej pomocy oraz koncert zespołu „Ovo” – tak w skrócie wyglądał Dzień Otwarty sieradzkiej Medany.

Po raz pierwszy w swej ponad 60-letniej historii Medana otworzyła się na mieszkańców regionu. – Mieliśmy sporo pytań dotyczących procesu produkcyjnego leków, bo większość z nas je kupuje, a mało kto wie, jak powstają. Stąd pomysł, by dać mieszkańcom możliwość zajrzenia na zaplecze firmy. Myślę, ze nadszedł na to czas, zważywszy na fakt, że od kilkudziesięciu lat jesteśmy częścią tego miasta – mówiła Anna Durdyn, prezes zarządu Medana Pharma SA, rozpoczynając Dzień Otwarty.

Spółka od 2005 r. wchodzi w skład Grupy Polpharma i jest jednym z największych producentów leków w naszej części Europy. Już teraz posiada ogromne możliwości produkcyjne, które w kolejnych latach jeszcze wzrosną. Medana bowiem wciąż się rozbudowuje i modernizuje swoje wyposażenie. – Firma jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce. Również za granicą, gdy pada hasło Sieradz, często odzewem jest Medana. Dobrze, że mamy dziś możliwość zwiedzania zakładu, bo mimo że wielu z nas codziennie obok niego przejeżdża, nie ma możliwości obejrzenia, jak to wszystko działa – powiedział starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Przez kilka godzin zwiedzający mieli do dyspozycji większość pomieszczeń firmy: oddziały produkcyjne, magazyny surowców i opakowań, stację uzdatniania wody oraz laboratoria. Sporo też przygotowano atrakcji dodatkowych – pokazów, eksperymentów i zabaw. Przy okazji Medana zaangażowała się w pomoc potrzebującym, przygotowując stoisko, na którym można było przekazać używane okulary i oprawki, a także książki i czasopisma o powiększonym druku. Materiały te trafią do podopiecznych Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  18

19  20

21  22

23  24

25  17