^ Powrót na górę

 

 

Janusz Ziarnik i jego „Szaty nieba”

Rozmiar tekstu:

pbp1
Pedagog, krajoznawca i fotograf Janusz Ziarnik otworzył w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu wystawę swoich zdjęć, zatytułowaną „Szaty nieba”. Fotografie można oglądać w holu na piętrze.

Zdjęcia są efektem licznych podróży Janusza Ziarnika po kraju. – Każda z fotografii ma swoją historię, jednak łączy je wspólny temat: niebo. Nie bez powodu jawi nam się ono jako coś pięknego, cudownego, skoro każdy z nas mówi, że chciałby tam kiedyś trafić – mówi autor wystawy.

Janusz Ziarnik fotografuje od wielu lat. Zaczynał w czasach, gdy czarno-białe zdjęcia były normą. Od tej pory utrwala rzeczywistość na błonie fotograficznej lustrzanką małoobrazkową. Obiektem  jego zainteresowań jest głównie natura, której poświęcił kilka wystaw indywidualnych, m.in. „Buk”, „Konterfekty natury”, „Przestwór”, „Faramuszki”. Bierze udział również w prezentacjach zbiorowych m.in. grupy twórczej „Ldzań- Grabia”, której od wielu lat jest animatorem.

Jego prace eksponowane były w galeriach Łodzi, Sieradza, Zduńskiej Woli i Dobronia. Ponadto jest autorem książek „Opowieści dobrońskie” i „Ukryte w kronice Sieradza”.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15