^ Powrót na górę

 

 

Dzień Pracownika Socjalnego w starostwie

Rozmiar tekstu:

pcpr
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior podziękował pracownikom pomocy społecznej. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, przypadającego 21 listopada.

– Wszystkim pracownikom socjalnym składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za wysiłek oraz zaangażowanie w wykonywanie pracy na rzecz potrzebujących pomocy. Ta pomoc drugiemu człowiekowi jest piękną, ale i ciężką pracą. Oznacza codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy i bezradności, wymaga towarzyszenia osobom chorym, cierpiącym, często podejmowania bardzo trudnych decyzji, które nierzadko mają zasadniczy wpływ na jakość życia osób ubogich, niepełnosprawnych, często samotnych – powiedział Mariusz Bądzior.

Na spotkaniu w starostwie pojawili się pracownicy zarządzanych przez Powiat Sieradzki jednostek pomocy społecznej, a więc przede wszystkim domów pomocy społecznej w Sieradzu (wraz z filiami w Rożdżałach i Witowie) i Biskupicach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z dyrektor Krystyną Marcińczak.

Spotkanie miało swoją część artystyczną. Dla zebranych zaśpiewał zespół muzyczny z DPS w Biskupicach.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15