Dwadzieścia lat aukcji WTZ

Rozmiar tekstu:

aukcja
W Państwowej Szkole Muzycznej w Sieradzu odbyła się jubileuszowa 20. aukcja prac plastycznych podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jej efekt to prawie 11 tys. zł, czyli kwota dwukrotnie wyższa od tej, jaką uzyskiwano w poprzednich edycjach licytacji.

– Na tej wyjątkowej aukcji licytowaliśmy nie tylko prace uczestników naszych zajęć. Mamy również i bardzo dużo takich, które zostały przekazane przez darczyńców z całej Polski, od artystów polskich scen po polityków – powiedział Krzysztof Bejmert, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu. Pod młotek trafiły m.in. obrazy, albumy, płyty, koszulki, fotografie i przedmioty rękodzielnicze, wiele z nich z autografami znanych osób.

Aukcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego po 20 latach doszło do sytuacji, w której mury budynku WTZ nie mieszczą już uczestników licytacji. – Stąd konieczność przeniesienia całego wydarzenia w inne miejsce. W tym roku korzystamy z uprzejmości sieradzkiej szkoły muzycznej. Gdzie będziemy za rok, jeszcze nie wiemy, ale jest w Sieradzu kilka miejsc świetnie nadających się na naszą licytację – mówił Krzysztof Bejmert.

20-letnia historia imprezy zatoczyła koło jeśli chodzi o jej osobę prowadzącą. Pierwszą i jubileuszową aukcję poprowadziła Żanetta Marzuchowska.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  11a

12  13

14  15

16  17

18  20

21  22

23  24