^ Powrót na górę

 

 

Starostwo w Szlachetnej Paczce

Rozmiar tekstu:

szlachetna paczka
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Sieradzu wsparli tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Pomoc trafiła do samotnej matki, wychowującej troje dzieci.

Od kilku lat pracownicy sieradzkiego starostwa, wspólnie z innymi zaprzyjaźnionymi podmiotami, przygotowują Szlachetną Paczkę. Do akcji tradycyjnie przyłączył się Powiatowy Zarząd Dróg. Grono darczyńców powiększyło się w tym roku o pracowników dwóch instytucji: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Sieradzu oraz Centrum Usług Wspólnych, a także o dwóch radnych powiatowych.

Idea Szlachetnej Paczki jest prosta: wolontariusz przeprowadza wywiad środowiskowy z rodzinami i na podstawie uzyskanych informacji decyduje o włączeniu jej do projektu. Opisy rodzin trafiają do bazy, z której darczyńca wybiera tę, której chce pomóc.

W tym roku pracownicy starostwa wsparli panią Małgorzatę, matkę samotnie wychowującą troje dzieci. Do paczki przekazali ubrania, zabawki, trzy komplety pościeli oraz najważniejszą z potrzeb: wannę i dwie umywalki z bateriami. Dodatkowo, za zebraną kwotę ponad 1800 zł, zakupiono m.in. zimowe kurtki i obuwie, żywność, środki czystości oraz artykuły szkolne. Wystarczyło również na drobne prezenty dla dzieci.

T.O.