^ Powrót na górę

 

 

Rocznica śmierci kpr. Romana Góralczyka

Rozmiar tekstu:

spadochroniarze
Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego, Kazimiera Gotkowicz, wraz z przedstawicielami sieradzkiego oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy, złożyła kwiaty na grobie kpr. Romana Góralczyka. Żołnierz ten zginął w 2005 r. podczas misji w Iraku. 25 lutego mija 14. rocznica jego śmierci.

Starszy szeregowy Roman Góralczyk był żołnierzem 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Zginął podczas misji pokojowej w Iraku, gdy pod jego samochodem wybuchła bomba. Miał 25 lat. Pośmiertnie został awansowany na stopień kaprala. Jego grób znajduje się na cmentarzu w Pyszkowie.

– Jest to jedna z dwóch żołnierskich mogił, które regularnie odwiedzamy. Druga to grób starszego chorążego Sylwestra Janika ze Zduńskiej Woli. On również służył w jednostce w Tomaszowie Mazowieckim. Zginął w 2013 roku w Afganistanie – mówi Władysław Sieczkowski, prezes oddziału ZPS w Sieradzu. Oprócz wicestarosty Kazimiery Gotkowicz, na cmentarzu w Pyszkowie towarzyszyli mu: Czesław Fortecki, Krzysztof Dominiak, Krzysztof Kalinowski i Przemysław Wieczorek.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19