^ Powrót na górę

 

 

„Otchłań” Magdaleny Nałęcz

Rozmiar tekstu:

bwa
Cykl malarski „Otchłań” Magdaleny Nałęcz zawita do Sieradza. Od 8 do 29 marca będzie go można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Kościuszki 3.

Magdalena Nałęcz jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1995 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jana Szancenbacha oraz z rysunku w pracowni prof. Sławomira Karpowicza. W tym samym roku wstąpiła do Związku Polskich Artystów Plastyków.

– W malarstwie nie odzwierciedlam zawidzianej rzeczywistości, ale czerpię z niej to, co mnie inspiruje i prowokuje do namalowania obrazu. Przetwarzam rzeczywistość w wyobraźni, aby móc na płótnie stworzyć atmosferę, opowiedzieć historię, która wywoła we mnie i w odbiorcy emocje. Inspiruje mnie ciągle coś nowego, dlatego sięgam po różne środki wyrazu, aby precyzyjnie oddać klimat i swoją fascynację tematem.
Dzięki temu moje obrazy są różne i każdy widz może wśród nich znaleźć coś bliskiego sobie – pisze o sobie Magdalena Nałęcz na swojej stronie internetowej.

Artystka przez cały okres pracy twórczej wspiera instytucje charytatywne i fundacje – m.in. Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka i Fundację Art. Transfer.

T.O.