^ Powrót na górę

 

 

Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego w radiowej „Posesji”

Rozmiar tekstu:

posesja
Mariusz Bądzior, wicestarosta Powiatu Sieradzkiego, był dziś gościem Naszego Radia. Wraz z wójtem gminy Wróblew Tomaszem Woźniakiem wziął udział w audycji „Posesja”.

„Posesja” to audycja na żywo, w której gośćmi są samorządowcy regionu. Podsumowują sesje rad gmin i powiatów, opowiadają o planach inwestycyjnych, słowem – przybliżają słuchaczom pracę samorządów.

Po raz pierwszy w „Posesji” wystąpił dziś wicestarosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior, a wizyta w Naszym Radiu drugiego samorządowca z regionu – wójta Tomasza Woźniaka – była okazją do podjęcia tematu współpracy powiatu z gminami. – Już teraz współdziałamy z Klonową przy tegorocznych schetynówkach, razem z Wróblewem realizowaliśmy niedawno przebudowę drogi w miejscowości Rowy. Tej współpracy jest i będzie sporo, myślę, że wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg ujmiemy ją w strategię obejmującą poszczególne gminy – powiedział Mariusz Bądzior. W rozmowie z wicestarostą pojawił się również temat remontu ul. Reymonta w Sieradzu, przewidzianego do dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Z kolei Tomasz Woźniak podjął temat drogi krajowej nr 12, której remont jest co prawda przewidziany w planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości. – Niestety wpływu tu żadnego na nic nie mamy, możemy tylko monitować, prosić i czekać na reakcję. W sprawie remontu „dwunastki” pukamy na razie do drzwi Ministerstwa Infrastruktury, w czym też wspierają nas władze Powiatu – mówił wójt Gminy Wróblew

„Posesję” prowadził redaktor Bartłomiej Perski.

T.O.