^ Powrót na górę

 

 

Wigilia u sieradzkich Amazonek

Rozmiar tekstu:

amazonki
Stowarzyszenie Sieradzki Klub „Amazonka” zorganizował spotkanie wigilijne. – To jedna z niewielu okazji w roku, gdy możemy się spotkać w tak dużym gronie – mówi prezes stowarzyszenia, Janina Romek.

Z 72 Amazonek zrzeszonych w stowarzyszeniu, na spotkanie wigilijne przyszły 62. – Ta duża frekwencja świadczy o tym, jak ważne są dla nas te spotkania. Rzadko udaje nam się zebrać cały stan osobowy. Rak jest chorobą, która stawia bardzo wygórowane warunki i wyjście z domu często jest niemożliwe – powiedziała Janina Romek.

Każde spotkanie, w mniejszym czy większym gronie, to dla Amazonek element terapii. – Na Wigilię zapraszamy również naszych przyjaciół, samorządowców, sponsorów, a więc osoby, które pomagają nam w codziennej pracy – informuje prezes stowarzyszenia. Wśród gości zaproszonych na spotkanie znalazło się dwoje przedstawicieli Powiatu Sieradzkiego – starosta Dariusz Olejnik i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kazimiera Gotkowicz. Łącznie w Wigilii wzięło udział ponad 100 osób.

Spotkanie (które odbyło się w restauracji „Marusia”), rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania kolędy i życzeń połączonych z łamaniem się opłatkiem. Pamiętano również o Amazonkach, które odeszły w mijającym roku. Uczestnicy Wigilii uczcili je chwilą ciszy.

T.O.

IMG 9272  IMG 9278

IMG 9280  IMG 9283

IMG 9286  IMG 9290