^ Powrót na górę

 

 

Oddział ZPS w Sieradzu działa od 10 lat

Rozmiar tekstu:

spadochroniarze
Sieradzki Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy obchodzi 10-lecie istnienia po reaktywacji. Jego członkowie zebrali się na spotkaniu jubileuszowym, na którym wybrali prezesa na kolejną kadencję oraz przyjęli do ZPS nową osobę.

Oddział Związku w Sieradzu powstał w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku z inicjatywy Jana Gazarkiewicza, ówczesnego szefa Obrony Cywilnej w Urzędzie Wojewódzkim w Sieradzu. Po kilku latach (i po odejściu Jana Gazarkiewicza na emeryturę) działalność sieradzkich spadochroniarzy nieco przygasła. Dekadę temu reaktywował ją Władysław Sieczkowski, wieloletni trener, wychowawca kilku pokoleń sportowców, a także skoczek spadochronowy po zasadniczej służbie wojskowej w szeregach 6. Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej.

Władysław Sieczkowski do dziś prezesuje oddziałowi i będzie nim kierował co najmniej przez kilka najbliższych lat. Tak zdecydowali członkowie ZPS w Sieradzu na jubileuszowym spotkaniu w sali konferencyjnej przy ul. Kościuszki. Oddział liczy obecnie 25 członków rzeczywistych (czyli posiadających tytuł skoczka) i 3 wspierających. W dniu jubileuszu legitymację członkowską odebrał kolejny dawny żołnierz wojsk powietrznodesantowych, Piotr Zięba. Wybrano również delegata na zjazd krajowy ZPS. Został nim Czesław Fortecki.

Na spotkanie podsumowujące 10-letnią działalność oddziału przybyli nie tylko jego członkowie z prezesem na czele, ale również przedstawiciele sieradzkich instytucji i organizacji współpracujących, a więc m.in. Starostwa Powiatowego, Powiatowej Biblioteki Publicznej, Spółdzielczego Domu Kultury i Hufca ZHP Sieradz.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11