^ Powrót na górę

 

 

Nowy projekt w bibliotece powiatowej

Rozmiar tekstu:

pbp2
W powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu ruszył projekt „Na początku było słowo… a potem powstały książki”. Na jego realizację placówka pozyskała 13 190 zł dofinansowania z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na projekt złożą się warsztaty z wymowy dla młodzieży, zabawy w rymowanki dla najmłodszych, prelekcje dla młodzieży i dorosłych, warsztaty tłumaczenia poezji z polskiego na angielski dla młodzieży oraz dwie wycieczki.

Realizacja projektu rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 16 grudnia 2019 roku. I tak 16 maja członkowie sieradzkich klubów seniora wyruszą do Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, odwiedzą także Centrum Reymontowskie – Zagrodę Ludową oraz domek dróżnika, w którym w latach 1888-1891 przebywał Władysław Reymont. Uczestnicy wycieczki zwiedzą także Brzeziny i wezmą udział w konkursie literackim na temat życia i twórczości Reymonta. 6 czerwca podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej odwiedzą Wojewódzką Bibliotekę Publiczna w Łodzi, zapoznają się w dostępnymi tam zbiorami Muzeum Książki Dziecięcej oraz wysłuchają prelekcji: „Książka dziecięca dawniej i dziś” oraz „Dzieje książki”.

Współorganizatorem wycieczek będzie sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Uczestników oprowadzi Wiesława Sujecka.

Patronat medialny nad projektem sprawują: rozgłośnia regionalna Nasze radio i telewizja lokalna 8TVR.

T.O.

pbp1