^ Powrót na górę

 

 

Radiowe Jaja Samorządowe

Rozmiar tekstu:

jaja wielkanocnePG
Samorządowcy z powiatów sieradzkiego i zduńskowolskiego spotkali się na Jajach Samorządowych. Tak nazywa się organizowana przez Nasze Radio po każdych lokalnych wyborach, przedwielkanocna impreza integracyjna z udziałem wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów.

– Jaja Samorządowe organizujemy już od kilku kadencji. To nasz pomysł na integrację samorządowców z regionu. Ponieważ nie zawsze mają oni okazję do poznania się po wyborach, postanowiliśmy im to ułatwić, wykorzystując do tego celu ten przedświąteczny czas i wielkanocną atmosferę – mówi Sławomir Balcerzak, prezes lokalnej rozgłośni Nasze Radio. Miejscem spotkania była Sala Dębowa Hotelu na Półboru w Stawiszczu.

Na Jajach Samorządowych integracja odbywa się poprzez prace – dodajmy: prace plastyczne, bo zadaniem uczestników jest wykonanie ozdób wielkanocnych z przygotowanych przez organizatorów materiałów. – Może się wydawać, że to łatwe zadanie. Tymczasem wcale tak nie jest, bo inwencja twórcza nie zawsze przychodzi wtedy, kiedy jest potrzebna. A jak już jest i ma się pomysł, to się okazuje, że przeceniło się własne umiejętności. W takich sytuacjach podstawa to obudzić w sobie dziecko, a to naprawdę nie jest proste – skomentował starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Wykonane przez samorządowców prace trafiły do redakcji Naszego Radia, mieszczącej się – przypominamy – na sieradzkim Rynku pod numerem 14 i tam można je nabyć. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią do Katolickiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom Światełko” w Godynicach.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

24  25