^ Powrót na górę

 

 

„Improwizacje” Michała Śledzińskiego

Rozmiar tekstu:

bwa
Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy Michała Śledzińskiego, zatytułowaną „Improwizacje”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 23 maja o godz. 17:00 w Galerii na Piętrze.

Będzie to pierwsza wystawa indywidualna tego młodego artysty, ale nie pierwsza w ogóle. Wcześniej Michał Śledziński pokazywał swoje prace na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. na Białorusi i w Niemczech).

Autor sztuką interesował się od zawsze. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął już w gimnazjum, kiedy to powstały jego pierwsze obrazy olejne. Od tamtego czasu, jako samouk, tworzył prace z wykorzystaniem różnych technik artystycznych. W roku 2017 ukończył studia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obronił dyplom w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. UAM dr. hab. Jana Hrycka oraz dr hab. Izabeli Rudzkiej.

„Improwizacje” to zbiór różnych tematycznie prac z pogranicza abstrakcji, malarstwa geometrycznego i symbolizmu. To co stanowi wspólny mianownik wystawy, to sposób pracy malarza. Obrazy powstały spontanicznie, pod wpływem impulsu, myśli, bez wcześniejszego przygotowania, szkiców, czy planowania kompozycji i zawartej treści.

T.O.

plakatMichałKrzywe