^ Powrót na górę

 

 

Otwarcie wystawy, zamknięcie etapu

Rozmiar tekstu:

bwa
To była pierwsza i – w pewnym sensie – ostatnia taka wystawa prac Michała Śledzińskiego. Pierwsza, bo jest indywidualnym debiutem tego artysty, a ostatnia, bo zamyka pewien etap w jego życiu. A jest to etap wstępny, szkolny, przygotowawczy.

„Improwizacje” to zbiór różnych tematycznie prac z pogranicza abstrakcji, malarstwa geometrycznego i symbolizmu. Obrazy powstały spontanicznie, pod wpływem impulsu, myśli, bez wcześniejszego przygotowania, szkiców czy planowania kompozycji i zawartej treści.

Jak podkreśla sam autor, wystawa zamyka pewien etap jego twórczości. – To etap beztroskiego malowania bez specjalnych zobowiązań wobec warsztatu, edukacji i tego wszystkiego, co narzuca nam kultura i tradycja artystyczna. Dlatego wystawa nosi tytuł „Improwizacje”. Pracy są intuicyjne, emocjonalne. Cieszę się, że ten okres twórczości zamykamy właśnie tutaj – powiedziała dyrektor BWA Małgorzata Szymlet-Piotrowska.

Michał Śledziński (rocznik 1988) swoją przygodę z malarstwem rozpoczął już w gimnazjum, kiedy to powstały jego pierwsze obrazy olejne. Od tamtego czasu, jako samouk, tworzył prace z wykorzystaniem różnych technik artystycznych. W roku 2017 ukończył studia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obronił dyplom w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. UAM dr. hab. Jana Hrycka oraz dr hab. Izabeli Rudzkiej. Pracuje w BWA w Sieradzu.

Wystawa „Improwizacje” została otwarta w Galerii na Piętrze sieradzkiego Biura Wystaw Artystycznych. Będzie czynna do 19 czerwca 2019 roku.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  10

8  9

11  12

13  15

16  17

19  20

21  22

23  24