^ Powrót na górę

 

 

Jubileuszowe „Kolory Polski” w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

kolory polski
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” znów zawita do powiatu sieradzkiego. W jego jubileuszowej 20. edycji filharmonia zaplanowała tu trzy koncerty: 30 czerwca (niedziela) w Brzeźniu, 27 lipca (sobota) w Warcie i 17 sierpnia (sobota) w Sieradzu.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi „Muzyka, historia, miejsca”. Program obejmuje 20 koncertów w 20 różnych miejscowościach. W ramach preludium do „Kolorów Polski”, które odbędzie się tradycyjnie w Stacji Nowa Gdynia (15 czerwca), Renata Przemyk zaśpiewa utwory z płyty „Ya Hozna” oraz swoje największe przeboje z innych albumów.

W powiecie sieradzkim „Kolory Polski” pojawią się w niedzielę 30 czerwca. Tego dnia o godz. 19:00 w kościele parafialnym pw. św. Idziego w Brzeźniu wystąpi Rafał Rokicki Trio w składzie: Rafał Rokicki (fortepian/kompozycje), Michał Kapczuk (kontrabas/gitara basowa) i Paweł Dobrowolski (perkusja).

Na kolejny koncert miejscowi melomani poczekają do soboty 27 lipca. Wówczas to o godz. 19:00 na scenie plenerowej przed klasztorem Ojców Bernardynów wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna w składzie: Gabriela Mościcka (wokal/akordeon), Lena Nowak (klarnet/wokal), Kazimierz Nitkiewicz (trąbka), Mateusz Kowalski (perkusjonalia/wokal), Jakub Fedak (wibrafon), Łukasz Owczynnikow (kontrabas), Krzysztof Baranowski (mandolina/gitara).

Po raz trzeci w powiecie sieradzkim festiwal „Kolory Polski” zabrzmi na sieradzkim Wzgórzu Zamkowym w sobotę 17 sierpnia. O godz. 18:00 zagra tam trio w składzie: Grażyna Auguścik (wokal), Agnieszka Wilczyńska (wokal) i Andrzej Jagodziński (fortepian), zespół: Czesław Bartkowski (perkusja), Adam Cegielski (kontrabas), Henryk Miśkiewicz (saksofon), Robert Majewski (trąbka/flugelhorn) oraz kwartet smyczkowy. Koncert nosi tytuł „Tribute to Komeda”. W programie utwory Krzysztofa Komedy w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego.

W związku z przypadającymi w 2019 r. dwoma ważnymi jubileuszami: 20. edycją „Kolorów Polski” i 100-leciem województwa łódzkiego, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, wspólnie z Filharmonią Łódzką , Archiwum Państwowym w Łodzi, Towarzystwem Przyjaciół Łodzi i Krainą Wycieczek organizuje cykl 20 festiwalowych wycieczek. Szczegóły na stronie internetowej www.rotwl.pl.

T.O.