^ Powrót na górę

 

 

Nowy wóz dla druhów z Charłupi Małej

Rozmiar tekstu:

osp charlupia mala
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Charłupi Małej dostała nowy wóz bojowy. Pojazd zakupiono dzięki dofinansowaniu z funduszy ochrony środowiska – narodowego oraz wojewódzkiego w Łodzi.

– W 2017 r. przeprowadziliśmy przegląd naszego sprzętu i okazało się, że zbiornik bojowego DAF-a jest uszkodzony. Postanowiliśmy wtedy przeprowadzić jego gruntowny remont, żeby przedłużyć życie tego ponad 30-letniego pojazdu. Ponieważ jednak nasz budżet jest ograniczony, szukaliśmy możliwości zewnętrznego dofinansowania. W trakcie okazało się, że jest możliwość pozyskania dotacji na zakup nowego wozu. Trudno było nie skorzystać – mówi Marek Stachowiak, prezes OSP Charłupia Mała.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie (przez ks. prałata Grzegorza Drzewieckiego) nowego nabytku odbyło się w niedzielę 23 czerwca po mszy świętej o godz. 11. W spotkaniu wzięli udział m.in. samorządowcy Powiatu Sieradzkiego (radni powiatowi Jan Hankiewicz i Krzysztof Żubrowski) oraz Gminy Sieradz (wójt Jarosław Kaźmierczak), straży pożarnych (państwowej i ochotniczej) oraz mieszkańcy miejscowości. Parlamentarzystów reprezentował poseł Piotr Polak.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20