^ Powrót na górę

 

 

Sieradzkie święto poezji i muzyki

Rozmiar tekstu:

pbp
Kacper Płusa z Łodzi zajął pierwsze miejsce w Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego Mariusza Bądziora, podczas IX Nocy Poezji i Muzyki. Impreza odbyła się w Powiatowej Bibliotece Publicznej,
na sieradzkim Rynku i w teatrze.

Ogólnopolski Festiwal Poetycki IX Noc Poezji i Muzyki to wspólne przedsięwzięcie sieradzkiej PBP, Sieradzkiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz i Sieradzkiej Grupy Poetyckiej „Desant”. Jednak nie jest to już tylko sieradzka impreza. Od dawna przyjeżdżają na nią poeci z całego kraju, a bywało, że i z zagranicy.

Dwudniowej imprezie towarzyszyły prezentacje twórczości poetyckiej, recitale aktorki i piosenkarki Magdaleny Smalary oraz artystów z Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, spotkanie z dr Małgorzatą Lebdą, poetką i fotografką, Adrianą Szymańską, krytykiem literackim, zabawy i konkursy z udziałem poetki i animatorki kultury Anety Kolańczyk, a także wystawa grafiki Jacka Frąckiewicza w holu na piętrze biblioteki powiatowej.

Od początku istnienia festiwalu jako jego integralna część organizowany jest Turniej Jednego Wiersza. Polega on na tym, że każdy z obecnych na spotkaniu poetów może publicznie przeczytać wiersz (własnego lub cudzego autorstwa). W tym roku do konkursu stanęło 23 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Kacper Płusa z Łodzi i to on z rąk wicestarosty Kazimiery Gotkowicz odebrał Puchar Starosty Sieradzkiego. Na drugim znalazła się Magdalena Olejnik z Sieradza, a na trzecim jednocześnie Małgorzata Skwarek-Gałęska z Łodzi, Bogusław Olczyk z Warszawy i Jolanta Stelmasiak z Grabowa. Jurorzy przyznali również dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Iwonna Buczkowska z Warszawy i Beata Goździk z Łodzi.

IX Noc Poezji i Muzyki zakończył koncert duetu gitarowego w składzie: Robert Horna i Krzysztof Pełech w Sieradzkim Centrum Kultury.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30

31  32

33  34