^ Powrót na górę

 

 

Konkurs na atrakcję turystyki wiejskiej

Rozmiar tekstu:

rot
Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs, w którym wyłoni 12 najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w kraju w czterech kategoriach: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi i tradycyjna kuchnia polskiej wsi. Zgłoszenia przyjmuje do 20 lipca.

Konkurs nosi tytuł „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską.

– Polska wieś to wyjątkowe połączenie: tradycji, zróżnicowanej przyrody, smacznej kuchni, natury, spokoju i życzliwych ludzi. Staje się modnym kierunkiem podróży, a terminy w najlepszych gospodarstwach agroturystycznych zarezerwowane są nawet rok wcześniej. Baza noclegowa i gastronomiczna wraz z ofertą uzupełniającą stale się rozwijają, ścigając światowe trendy – mówi Robert Andrzejczyk, prezes POT.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca. Następnie pracę rozpocznie kapituła konkursu, która wybierze po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięzcy staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży, a dodatkowo odwiedzą ich blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych i blogosferze. W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej, a także przedstawiciele mediów oraz izb branżowych. Finałowa konferencja, połączona z wręczeniem nagród, odbędzie się 9 sierpnia w Warszawie.

Szczegóły na stronie nawsinajlepiej.polska.travel.

T.O.