^ Powrót na górę

 

 

Powiatowe odznaczenie dla Klubu Turystyki Wodnej

Rozmiar tekstu:

regaty
Sieradzki samorząd powiatowy odznaczył Klub Turystyki Wodnej w Warcie medalem „Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej”. Odznaczenie, podczas 25. Regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko, wręczyli: Olga Kołoszczyk, przewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego i Tomasz Baliński, członek Zarządu Powiatu.

Odbywające się od ćwierćwiecza regaty są jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie. – Zaczynaliśmy jeszcze w czasach województwa sieradzkiego. Po jego likwidacji były momenty, kiedy zastanawialiśmy się, czy przetrwamy. Nie dość, że przetrwaliśmy, to jeszcze rozwinęliśmy się i obchodzimy piękny jubileusz. Nie byłoby go, gdyby nie wsparcie osób nam przychylnych, samorządowców i społeczników, sportowców i zapaleńców, którzy od lat współpracują przy organizacji kolejnych edycji regat – mówi Tadeusz Krajewski, prezes KTW Warta.

Starania te docenił również Powiat Sieradzki, przyznając KTW tytuł honorowy „Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej”. Odznaczenie to otrzymują organizacje oraz ludzie, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i promocji regionu sieradzkiego. Jednogłośnie przyznała go Rada Powiatu na posiedzeniu 25 kwietnia 2019 r.

Imprezie, od ćwierćwiecza przyciągającej nad „sieradzkie morze” miłośników żeglowania, towarzyszyły w tym roku targi odnawialnych źródeł energii. Jako że Jeziorsko, obok pierwotnej funkcji retencyjnej, od lat jest również atrakcją turystyczną, organizatorzy targów Sun Air Cooperation przy okazji regat zwracali uwagę właśnie na turystyczny aspekt OZE. Tytuł jednego z paneli dyskusyjnych brzmiał: „Czy zastosowanie napędu elektrycznego w pojazdach turystycznych może zmienić rynek turystyczny?”. Konferencję wzbogacił pokaz pojazdów o napędzie elektrycznym.

Scenariusz regat od lat w skrócie wygląda tak: wilki morskie ścigają się na wodzie, a dla szczurów lądowych przygotowano całą listę atrakcji scenicznych – od koncertów (szantowych i nie tylko) po występy kabaretowe, które każdego roku zamykają imprezę. Miłośnicy wypoczynku nad brzegiem wody mają do dyspozycji plażę, pole namiotowe, wesołe miasteczko i stoiska gastronomiczne. Parkingami są dwie ogromne łąki, które z powodzeniem pomieściłyby jeszcze sporo samochodów. Wszystko to sprawia, że regaty na Jeziorsku są imprezą dla wszystkich.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30

31  35

33  34

36  37

38  39

40  41

42  43

44  45

46  47

48  49

50  51