^ Powrót na górę

 

 

Festyn dożynkowy w Strumianach

Rozmiar tekstu:

dozynki burzenin
Gmina Burzenin podsumowała tegoroczne żniwa. Mieszkańcy świętowali na boisku w Strumianach, gdzie m.in. wystąpiły zespoły „Marjanki” „Jumper”, „Biesiada Polska” i „Fire Band”.

W tegorocznych dożynkach gminnych w Burzeninie wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy i oczywiście mieszkańcy powiatu sieradzkiego. Uczestnicy części oficjalnej zgodnie podkreślali, że rok 2019 jest dla rolników wyjątkowo trudny. – Efekty pracy na roli uzależnione są w pewnym stopniu od szczęścia. Bywa, że susza niszczy zasiewy, ale czasami jest też odwrotnie i przyczyną słabych plonów są intensywne opady deszczu lub gradobicia. Natura jest kapryśna i nigdy nie wiadomo, czym zaskoczy rolników. Dlatego ludziom, którzy uprawiają ten trudny i bardzo odpowiedzialny, ale też niezwykle pożyteczny zawód, należą się najserdeczniejsze podziękowania za trud, włożony w to, byśmy mieli co jeść – powiedział starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Dożynki nie mogły się obejść bez tradycyjnych przyśpiewek i obrzędów. W tym roku zadbały o nie przedstawicielki poszczególnych sołectw, które przygotowały wieńce dożynkowe. W części muzycznej wystąpiły zespoły muzyczne – zarówno te ludowe, jak i rozrywkowe. Świętowanie urozmaicił pokaz nowoczesnych maszyn rolniczych.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

28  29

30  31