^ Powrót na górę

 

 

Powiat Sieradzki na Mixerze Regionalnym

Rozmiar tekstu:

mixer
Sieradz był jednym z trzech miast, w których odbył się tegoroczny Mixer Regionalny – impreza promująca województwo łódzkie. Okrągłe urodziny województwa świętowano również w Łęczycy i Rawie Mazowieckiej.

Stoiska stowarzyszeń, organizacji, firm i samorządów, występy folklorystyczne na małej scenie (na sieradzkim Rynku) oraz koncerty na dużej (na pl. Wojewódzkim) – tak w Sieradzu minęła sobota 7 września.

Organizatorzy sieradzkiej części Mixera podzielili go na dwie części: na ul. Kościuszki promowały się organizacje pożytku publicznego i instytucje wspierające działalność społeczną, a na Rynku – m.in. samorządy, wśród których nie mogło zabraknąć i Powiatu Sieradzkiego. – Naszym udziałem w tegorocznym Mixerze chcieliśmy podkreślić, że jako powiat jesteśmy częścią historii województwa łódzkiego – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior. Powiatowe stoisko przygotowało Muzeum Okręgowe oraz Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Sieradzu.

Elementem imprezy były Targi Ekonomii Społecznej, zorganizowane przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” oraz Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych. W ramach TES wystawiło się 56 podmiotów ekonomii społecznej, organizując prezentacje, warsztaty, pokazy, a także seminarium i debatę ekspercką.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  17

15  16

18  19

20  21

22  23

24  25