^ Powrót na górę

 

 

Zagrała strażacka elita muzyczna

Rozmiar tekstu:

orkiestry
Orkiestra strażacka z Makowa zajęła pierwsze miejsce w odbywającym się w Sieradzu Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP Województwa Łódzkiego. Przy okazji wręczono również nagrody dla najstarszego i najmłodszego muzyka, dla najlepszego kapelmistrza oraz dla orkiestry, która najlepiej grała w marszu.

Do Sieradza przyjechało 10 orkiestr strażackich. To muzyczna elita OSP w województwie łódzkim. Jak podkreślił Jan Ryś, prezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi, orkiestry dęte dawno rozszerzyły swój repertuar o utwory muzyki rozrywkowej. Mimo to jednym z kryteriów ocenianych podczas przeglądu była gra podczas marszu. Najwyżej pod tym względem jury oceniło orkiestrę OSP z Uniejowa. W przeglądzie wyróżniono również najlepszego kapelmistrza, a także najmłodszego i najstarszego muzyka. Puchar dla tego ostatniego ufundował starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Pierwsze miejsce w przeglądzie zajęła orkiestra OSP Maków (pow. skierniewicki). Tuż za nią uplasowała się orkiestra OSP Uniejów. Miejsce trzecie zajęła OSP Gorzkowice (pow. piotrkowski). Szczegółowa klasyfikacja poniżej:

1. OSP Maków

2. OSP Uniejów

3. OSP Gorzkowice

4. OSP Zawada

5. OSP Rusiec

6. OSP Kamieńsk

7. OSP Koluszki

8. OSP Górka Pabianicka

9. OSP Sieradz

10. OSP Buczek

Najlepsza gra w marszu: orkiestra OSP Uniejów

Najlepszy kapelmistrz: Józef Zawadzki – orkiestra OSP Maków

Najstarszy muzyk: 82-letni Antoni Keller – orkiestra OSP Górka Pabianicka

Najmłodszy muzyk: 10-letni Szymon Kosior – orkiestra OSP Zawada

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30