^ Powrót na górę

 

 

Rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Rozmiar tekstu:

obchody
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wraz z wicestarostą Kazimierą Gotkowicz, w imieniu sieradzkiego samorządu powiatowego, złożyli kwiaty pod pomnikiem Sybiraków przy ul. Rycerskiej. Odbyły się tam obchody 80. rocznicy napaści radzieckiej na Polskę.

Najpierw w sieradzkim kościele garnizonowym odprawiona została msza święta w intencji pomordowanych i zaginionych na Wschodzie, walczących o wolną Polskę na wszystkich frontach II wojny światowej i tych, którzy zmarli po powrocie z katorgi.

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik „Pamięci Zesłańców Sybiru”, gdzie, zgodnie z ceremoniałem, odbyła się uroczystość. Odegrano hymn Polski, wciągnięto flagę na maszt i odczytano Apel Pamięci.

Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im;. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu oraz sieradzka Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wartę honorową pod pomnikiem zaciągnęli żołnierze 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. W uroczystości wzięła również udział kompania honorowa jednostki.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21