^ Powrót na górę

 

 

Druhowie z Grójca odznaczeni Krzyżami Zasługi

Rozmiar tekstu:

osp odznaczenia
Trzech strażaków ochotników z Grójca Wielkiego (gm. Złoczew) otrzymało z rąk Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Raua krzyże zasługi (jeden srebrny i dwa brązowe), przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej, Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Andrzej Kałuża, prezes OSP Grójec Wielki. Krzyże brązowe otrzymali: Waldemar Witkowski i Władysław Złoty. Druhowie od wielu lat służą w grójeckiej jednostce, niosąc bezinteresowną pomoc ofiarom pożarów i klęsk żywiołowych.

– Taka uroczystość wzrusza. Dziękuję osobom, które typowały, popierały ale też które wręczały odznaczenia. Mobilizuje to nas, strażaków, do efektywniejszej pracy, aby w każdej chwili o każdej porze być dostępnym i świadczyć usługi swoją osobą – mówił prezes Andrzej Kałuża, nie kryjąc wzruszenia.

Druhowie z Grójca znaleźli się w gronie 14 strażaków z województwa łódzkiego, którym Zbigniew Rau wręczył tego dnia odznaczenia za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Na tej samej gali, zorganizowanej w Sali Stulecia Niepodległości Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, odznaczeni zostali zasłużeni w działalności na rzecz rozwoju i propagowania honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11

10  12

13  15