^ Powrót na górę

 

 

„Niebo – Ziemia” Obrazy Jerzego Jabłońskiego

Rozmiar tekstu:

bwa
W Galerii na Piętrze sieradzkiego Biura Wystaw Artystycznych została otwarta wystawa malarstwa Jerzego Jabłońskiego „Niebo. Ziemia”. – Jest to rodzaj hołdu, złożonego zwierzętom zamkniętym w schronisku i patrzącym na niebo z perspektywy kojca ogrodzonego siatką – mówi autor prac.

Jerzy Jabłoński jest absolwentem Liceum Plastycznego w Łodzi i pracownikiem BWA. Jest także wolontariuszem, współpracującym ze schroniskiem dla zwierząt w Czartkach pod Sieradzem. To właśnie tam zrodził się pomysł zorganizowania wystawy poświęconej mieszkańcom tego miejsca.

– Prezentowane obrazy mają zachęcić odbiorców do refleksji na temat tego, co nas otacza. Przyroda jest tuż obok i czeka na nas. Musimy tylko przestać patrzeć w ekran komputera, odłożyć smartfon, zatrzymać się i chcieć skorzystać z tego, co ona nam oferuje – powiedział Jerzy Jabłoński podczas otwarcia wystawy. Obrazy zachęcają również do adopcji zwierząt.

Wystawa została otwarta w czwartek 24 października i będzie czynna przez około miesiąc. Można ja oglądać w godzinach otwarcia galerii – od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20