^ Powrót na górę

 

 

Przemysław Serweta komendantem hufca

Rozmiar tekstu:

zhp
Gratulacje dla harcmistrza Przemysława Serwety – komendanta Hufca ZHP Sieradz. Na sobotnim zjeździe w Powiatowej Bibliotece Publicznej harcerze zdecydowali, że będzie on pełnił swoją dotychczasową funkcję przez kolejne cztery lata.

Było to spotkanie sprawozdawczo-wyborcze. – Podsumowujemy czteroletnią kadencję naszego hufca. To był okres ciężkiej pracy i budowania pozytywnego wizerunku harcerstwa w Sieradzu. Taki był zresztą plan cztery lata temu, a celem nadrzędnym było i jest zwiększenie liczby druhów oraz kadry instruktorskiej – mówi Przemysław Serweta.

Działania, rozpoczęte w 2015 r. przez nowo wybrany skład komendy, okazały się bardzo skuteczne. Doprowadziły do podwojenia składu hufca i ze 100 członków zrobiło się 200. Bez przesady więc można powiedzieć, że po latach marazmu harcerstwo w Sieradzu odradza się. Nowi druhowie tworzą nowe, coraz liczniejsze drużyny. Młodzież w mundurach z lilijkami widać na wszystkich uroczystościach państwowych i wydarzeniach w przestrzeni publicznej, organizowanych choćby przez lokalne samorządy. – Na szczególne podkreślenie zasługuje współpraca hufca z Powiatem Sieradzkim. Nasz samorząd zawsze był przychylny harcerzom i zapewniam, że tak pozostanie – powiedział starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Skoro jest dobrze, po co to zmieniać? Przemysław Serweta nadal będzie komendantem hufca. W działaniach na rzecz rozwoju harcerstwa w Sieradzu będzie go wspierać komenda w składzie: zastępca ds. organizacyjnych Iwona Świniarska-Fieducik, członek komendy ds. programu Natalia Jarominek, członek komendy ds. pracy z kadrą Piotr Szczepaniak oraz skarbnik Weronika Pietrus.

Patronami hufca są Sieradzcy Zakładnicy, zamordowani 14 listopada 1939 r. na cmentarzu żydowskim. Ponieważ w tym roku mija 80 lat od tamtych tragicznych wydarzeń, a także 30 lat od nadania imienia, kierownictwo sieradzkiego ZHP postanowiło podkreślić podwójną rocznicę uhonorowaniem instytucji współpracujących z hufcem. Przemysław Serweta wręczył ich przedstawicielom miniatury sztandaru. Symbol ten trafił również do rąk starosty sieradzkiego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

14  15

16  17

18  19

20  21