^ Powrót na górę

 

 

Nagroda dla ŚDS w Rożdżałach

Rozmiar tekstu:

sds rozdzaly
Kolejny sukces podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach. Z łódzkiego XXII Festiwalu Sztuk Wszelakich przywieźli oni nagrodę za trzecie miejsce w Przeglądzie Piosenki Disco Polo.

Organizatorem kilkudniowego festiwalu był 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi. Jak napisał na swojej stronie honorowy patron imprezy – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – ideą festiwalu jest pokazanie talentów, twórcza wymiana doświadczeń i integracja osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnikami przedsięwzięcia są mieszkańcy domów pomocy społecznej, podopieczni domów dziennego pobytu oraz warsztatów terapii zajęciowej, a także uczniowie szkół specjalnych i przedszkoli. W tym roku wzięły w nim udział placówki z województw łódzkiego i mazowieckiego, ale nie tylko. – Po raz pierwszy impreza miała zasięg międzynarodowy, bo oprócz naszych rodzimych wykonawców gościnnie wystąpili również niepełnosprawni artyści z Czech – mówi Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS w Rożdżałach.

Łącznie we wszystkich wydarzeniach tworzących XXII FSW wzięło udział około 700 uczestników z 36 placówek. Te wydarzenia to pokazy teatralne, wystawy prac plastycznych, konkursy poetyckie i wokalne, a także Przegląd Piosenki Disco Polo, na którym artyści z ŚDS w Rożdżałach zdobyli trzecią nagrodę.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8