^ Powrót na górę

 

 

Wigilia w Polskim Związku Niewidomych

Rozmiar tekstu:

niewidomi
W restauracji Kasztelanka spotkali się członkowie, sympatycy i przyjaciele sieradzkiego Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych. Było to coroczne spotkanie wigilijno-noworoczne.

– Mamy wielu przyjaciół, którzy pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nim możemy wspierać ludzi niewidomych i niedowidzących. Dla wielu z nich jesteśmy ostatnią deską ratunku. Próbujemy być tam, gdzie medycyna już nie jest w stanie pomóc. Okres świąteczny to najlepszy czas, by podziękować tym, którzy są przy nas i widzą nasze problemy – mówiła prezes KT PZN w Sieradzu, Alicja Nyziak.

Koło korzysta z różnych możliwości pomocy, w tym m.in. z form proponowanych przez samorząd powiatowy, a realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu. Jedną z nich jest asystent osoby niepełnosprawnej. Usługa ta funkcjonuje od grudnia 2017 roku z inicjatywy PCPR. Asystent pomaga w codziennym funkcjonowaniu, przyczyniając się do usamodzielniania się osoby niepełnosprawnej poprzez pokonywanie własnych i zewnętrznych ograniczeń.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11