^ Powrót na górę

 

 

Kolędowanie w sieradzkim DPS

Rozmiar tekstu:

dps sieradz
W sieradzkim Domu Pomocy Społecznej do wigilijnej wieczerzy zasiedli mieszkańcy i pracownicy wszystkich trzech jednostek, wchodzących w jego skład – DPS przy Armii Krajowej oraz filii w Rożdżałach i Witowie.

Pomysł organizowania wspólnej Wigilii dla mieszkańców wszystkich trzech placówek zrodził się w 2017 roku. – Chcieliśmy w ten sposób podkreślić wspólnotę osób przebywających w naszych jednostkach – mówi Aleksandra Gadomska, dyrektor DPS. Wówczas też zapadła decyzja, że takie wspólne spotkania wigilijne będą organizowane już co roku.

Wraz z mieszkańcami do wieczerzy zasiedli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło pracowników DPS-u i przedstawicieli duchowieństwa (w tym proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego ks. Mirosława Miłka). W spotkaniu wziął również udział starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Zanim uczestnicy spotkania zasiedli do wigilijnej wieczerzy, mieszkańcy DPS zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany pod okiem Stanisława Owczarka, instruktora kulturalno-oświatowego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25