^ Powrót na górę

 

 

Powiatowe instytucje kultury ograniczają działalność

Rozmiar tekstu:

muzeum
Dyrektorzy Powiatowej Biblioteki Publicznej, Biura Wystaw Artystycznych i Muzeum Okręgowego w Sieradzu podjęli decyzje o ograniczeniu działalności ze względu na ogólnokrajowe zalecenia dotyczące zagrożenia rozprzestrzenianiem koronawirusa.

W PBP odwołane zostały wszystkie zaplanowane na najbliższe tygodnie spotkania. – W trosce o zdrowie naszych czytelników z dniem 12 marca zawieszamy te formy naszej działalności, które związane są z jednoczesną obecnością w bibliotece większej grupy ludzi. Tym samym odwołujemy wszelkie zaplanowane w najbliższym czasie spotkania i prelekcje – mówi Hanna Krawczyk, dyrektor biblioteki. Z grupowego zwiedzania rezygnuje również BWA. – Całkowicie się jednak nie zamykamy, indywidualnych oglądających obsłużymy – zapewnia Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor Biura.

W najbliższym czasie nie będzie można zwiedzać sieradzkiego muzeum. Dyrektor Piotr Gutbier podjął bowiem decyzję o całkowitym zamknięciu obiektów tej instytucji dla mieszkańców regionu.

Wszystkie ograniczenia działalności instytucji kultury Powiatu Sieradzkiego obowiązują od czwartku 12 marca do odwołania.

T.O.