^ Powrót na górę

 

 

Aplikacje mobilne pomogą zwalczać przemoc

Rozmiar tekstu:

pcpr
Avon Alert i Twój Parasol to dwie bezpłatne aplikacje mobilne, za pomocą których osoby doświadczające przemocy domowej w czasie pandemii, mogą szukać pomocy.

Za pomocą aplikacji Avon Alert można uzyskać pomoc prawną i psychologiczną. Wsparcie odbywa się zdalnie (rozmowy na platformach Skype, Messenger, Zoom). Można też napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i poprosić o poradę e-mailową. Dodatkowo Avon Alert pozwala też uzyskać pomoc telefoniczną – pod numerem 888 883 388, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Aplikacja jest dostępna pod adresem avonalert.pl.

Twój Parasol z kolei pozwala na dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie. Dzięki niej można też przyspieszyć pomoc, kontaktując się z odpowiednią instytucją za pośrednictwem skonfigurowanej skrzynki e-mailowej czy szybko wybranego numeru telefonu. Aplikację można pobrać ze strony twojparasol.com.

T.O.