^ Powrót na górę

 

 

Ponad 58 mln zł na pożyczki dla przedsiębiorców

Rozmiar tekstu:

larr
Właściciele mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, dotknięci skutkami epidemii COVID-19, mogą składać wnioski o pożyczki płynnościowe. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego przeznaczyła na nie ponad 58 mln zł.

Łączna pula pożyczek wyniesie dokładnie 58 823 000 zł, z czego 8 823 000 zł to wkład własny ŁARR. Pozostała kwota pochodzi z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pożyczki mają pomóc przedsiębiorcom w utrzymaniu bieżącej działalności firmy i zapewnieniu jej płynności finansowej. Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na wynagrodzenia dla pracowników (w tym także składki należne ZUS i Urzędowi Skarbowemu) i koszty personelu pracującego na terenie firmy, na zobowiązania publiczno-prawne, na spłatę zobowiązań handlowych, na pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, a także na zakup towarów i półproduktów.

Oprocentowanie pożyczki wyniesie 0,1 lub 0,99 proc. w skali roku w zależności od okresu spłaty i wysokości pożyczki. Przedsiębiorca będzie mógł otrzymać pożyczkę maksymalnie do 1 mln zł z okresem spłaty do 72 miesięcy – bez prowizji, beż marży i bez WIBOR. Za przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków ŁARR nie pobiera opłat. Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę internetową agencji.

T.O.