^ Powrót na górę

 

 

Łukasz Dąbek – bohater z OSP Brąszewice

Rozmiar tekstu:

osp
Władze samorządowe Powiatu Sieradzkiego podziękowały druhowi Łukaszowi Dąbkowi z OSP w Brąszewicach za bohaterską postawę i uratowanie życia 30-latkowi, który w połowie maja zasłabł na polu.

Jadąc samochodem, Łukasz Dąbek zauważył leżącego na polu młodego mężczyznę. Jak się później okazało, 30-latek zasłabł i stracił przytomność. – Zdaję sobie sprawę, że zachowanie zimnej krwi w takich sytuacjach nie jest łatwe. Udzielając pierwszej pomocy w pewnym sensie bierzemy odpowiedzialność za życie drugiego człowieka, dlatego tym bardziej należy docenić postawę kogoś, kto szybko przystąpił do działania i ocalił ludzkie życie – powiedziała Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym.

Łukasz Dąbek udrożnił czynności oddechowe mężczyzny i przywrócił jego funkcje życiowe, doskonale wykorzystując pierwsze, najważniejsze chwile po wypadku. Na miejsce zdarzenia przyjechali też inni druhowie z OSP Brąszewice i Zespół Ratownictwa Medycznego. W akcji brał również udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Władze powiatowe zaprosiły bohaterskiego druha do sieradzkiego starostwa, by w symboliczny sposób podziękować mu za postawę. Wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego Tomasz Baliński oraz radny powiatowy Michał Ławniczak – prezes OSP w Brąszewicach, wręczyli Łukaszowi Dąbkowi pamiątkowy topór strażacki wraz z pisemnym podziękowaniem od starosty Mariusza Bądziora.

T.O.

1  2

5  6

4