^ Powrót na górę

 

 

Komendant KP PSP odchodzi na emeryturę

Rozmiar tekstu:

psp
Po 28 latach służby, starszy brygadier Albert Romek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, odchodzi na emeryturę. 30 czerwca był ostatnim dniem jego pracy w mundurze. Od 1 lipca jego obowiązki przejmuje brygadier Radosław Jadwiszczak, dotychczasowy dowódca sieradzkiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Spotkanie na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Sieradzu było jednocześnie pożegnaniem i powitaniem: jeden oficer zdawał obowiązki komendanta, drugi je przyjmował. – Większości z nas przejście na emeryturę kojarzy się z poważnym wiekiem, siwizną i zmęczeniem pracą zawodową. Patrząc na pana komendanta, żegnającego się dziś ze sztandarem jednostki, nie widzę żadnej z tych cech. Widzę za to młodego człowieka, przed którym sporo jeszcze w życiu wyzwań i ambitnych przedsięwzięć. Dlatego jeśli mówimy, że dzisiejszy dzień jest końcem, to od razu musimy dodać, że jest jednocześnie początkiem czegoś nowego. W imieniu Zarządu Powiatu Sieradzkiego życzę, aby to nowe było nie mniej ciekawe i fascynujące od tego, co jest już za panem – powiedziała Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki, podczas uroczystości przekazania obowiązków dowódcy.

Albert Romek rozpoczął służbę w PSP 25 sierpnia 1991 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. 1 czerwca 1996 pojawił się w Sieradzu, by zacząć służbę stałą w miejscowej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Po reformie administracyjnej kraju i utworzeniu powiatu sieradzkiego, kpt. Albert Romek został starszym specjalistą ds. prewencji w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym KP PSP. 1 lipca 2006 Łódzki Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko zastępcy komendanta jednostki PSP w Wieluniu, a nieco ponad rok później – 24 lipca 2007 – powierzył mu obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Sieradzu.

„Lata kierowania przez st. bryg. Alberta Romka sieradzką jednostką, to okres dynamicznego rozwoju tej komendy. Mimo że Sieradz nie wyróżnia się szczególnie na tle innych 40-tysięcznych miast, to miejscowa Komenda Powiatowa wyróżnia się pod względem wyposażenia na tle innych komend, a zaangażowanie strażaków często wybiega ponad przyjęte standardy” – podsumowała mł. bryg. Agnieszka Nowak, kierownik sekcji organizacji i kadr PSP w Sieradzu.

W uroczystym przekazaniu obowiązków dowódcy wzięli udział samorządowcy (w tym z Powiatu Sieradzkiego: wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, członkowie Zarządu Powiatu Tomasz Baliński, Jan Hankiewicz i Artur Sterna oraz przewodnicząca Rady Powiatu Olga Kołoszczyk), przedstawiciele służb mundurowych oraz komendanci okolicznych jednostek PSP. Parlamentarzystów reprezentował poseł na Sejm RP Piotr Polak.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30