^ Powrót na górę

 

 

Powiat gospodarzem spotkania w sprawie KDP

Rozmiar tekstu:

cpk
W sieradzkim Starostwie Powiatowym spotkali się przedstawiciele gmin, przez które w przyszłości ma przechodzić linia Kolei Dużych Prędkości z Warszawy do Wrocławia na odcinku Sieradz-Wieruszów. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Zarządu Powiatu Sieradzkiego.

Program Kolejowy, obejmujący m.in. budowę KDP, jest częścią koncepcji planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak zapowiedział Grzegorz Bogusławski, dyrektor projektu w CPK, w latach 2020-2034 powstanie sieć szybkiej kolei o długości prawie 1800 km. – Jedna z jej nitek, prowadząca z Warszawy do Wrocławia i Poznania, będzie przebiegać przez nasz powiat, stąd konieczność skonsultowania jej z włodarzami gmin i powiatów. KDP to zadanie na kilkanaście kolejnych lat, ale im więcej szczegółów poznamy już teraz, na etapie planowania, tym lepiej – mówi Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki.

W nomenklaturze przyjętej w projekcie KDP, fragment planowany do budowy na terenie powiatu sieradzkiego nosi nazwę linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny-Kępno. – Zielona linia, oznaczająca na mapach nową nitkę szybkiej kolei, przebiega przez miasto Sieradz oraz gminy Sieradz, Wróblew, Brzeźnio, Brąszewice i Klonowa w powiecie sieradzkim, a dalej przez gminy Galewice i Wieruszów w powiecie wieruszowskim – informuje Tomasz Baliński, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego.

Na spotkanie konsultacyjne do Sieradza przyjechali przedstawiciele CPK: Tomasz Rybicki, Michał Boczula, Stefan Kulesza, Grzegorz Bogusławski, Robert Wilczek oraz ekspert z Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji, Kazimierz Peryt.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10