^ Powrót na górę

 

 

„Boleń” podsumował rok

Rozmiar tekstu:

wedkarze
Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Boleń” przy PKS Sieradz spotkało się w sali „C” Starostwa Powiatowego w Sieradzu na walnym zebraniu sprawozdawczym. Oprócz podsumowania 2014 roku członkowie „Bolenia” przyjęli dwie uchwały dotyczące przygotowania i korzystania ze zbiornika Kolasa.

Od mniej więcej 2 lat wędkarze koła „Boleń” korzystają z nowego miejsca do organizacji zawodów. Jest nim zbiornik przeciwpożarowy w miejscowości Kolasa (gmina Sieradz). Wędkarze „Bolenia" przenieśli się tam ze starorzecza Kamolne Doły (gm. Burzenin), częściowo zasypanego w 2012 roku ze względu na przebiegającą tamtędy drogę ekspresową S8. Kiedy wędkarze spotykali się rok temu na walnym zebraniu, wśród najważniejszych zadań koła na 2014 rok wymieniali utwardzenie terenu obok zbiornika, tak by możliwe było zorganizowanie tam parkingu. Od tamtego czasu sporo zostało zrobione, ale niemało jeszcze do zrobienia pozostało. I to właśnie organizacja pracy przy przygotowaniu miejsca do wędkowania wzbudziła największe dyskusje podczas zebrania.

W związku tym podjęte zostały dwie uchwały: w pierwszej ustalono, że ze 150-złotowej składki członkowskiej koła, kwota 70 zł od osoby przeznaczona będzie na zarybienie Kolasy, a pozostałe 80 zł będzie stanowić kaucję za prace przy zbiorniku. Kaucja ta zostanie zwrócona po odpracowaniu określonego czasu. Rozwiązanie takie zaproponowała komisja rewizyjna. Za jej propozycją opowiedziało się 27 wędkarzy przy 8 głosach wstrzymujących się. Drugą uchwałą członkowie „Bolenia” ustalili wysokość opłaty za korzystanie z Kolasy przez wędkarzy spoza koła. Jeśli ktoś nienależący do „Bolenia” będzie chciał wędkować na Kolasie, musi uiścić opłatę w wysokości 300 zł rocznie. Za taką wysokością opłat opowiedziało się 37 osób. Nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Spotkanie w sali „C" było posiedzeniem sprawozdawczym, podsumowującym działalność za rok ubiegły. A działalność tę znaczyły liczne sukcesy wędkarzy koła. We współzawodnictwie okręgowym „Boleń” zajął 5. miejsce, zdobywając nagrodę w wysokości 350 zł. Wygraną tę zawodnicy postanowili przeznaczyć na sport dziecięcy i młodzieżowy. W 2014 roku wyłonieni zostali również mistrzowie koła w czterech kategoriach: Martyna Barczewska w kategorii Kadet, Hubert Joachimiak w kategorii Junior, Natalia Nowacka w kategorii kobiet i Mateusz Gwizdała w kategorii Senior. Wędkarze otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Dyplom wręczono również staroście sieradzkiemu Dariuszowi Olejnikowi – za wieloletnią pomoc w organizacji wędkarskiego Dnia Dziecka.

Odznaczenia i medale otrzymali:

Srebrna Odznaka PZW: Tomasz Pietrzak

Medale „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa”: Andrzej Matysik, Stanisław Pawlak, Tomasz Pawlak i Mariusz Bądzior.

Wyniki współzawodnictwa w kole za 2014 roku:

1 miejsce i tytuł Wędkarza Roku: Józef Wira

2 miejsce: Stanisław Pawlak

3 miejsce: Mateusz Gwizdała

4 miejsce: Henryk Skorupa

5 miejsce: Krzysztof Gwizdała

6 miejsce: Tadeusz Szpendowski

W kategorii pracowników PKS:

1 miejsce: Robert Ślązak

2 miejsce: Tomasz Pietrzak

3 miejsce: Stanisław Skibiński

T.O.

IMG 6833  IMG 6834

IMG 6837  IMG 6839

IMG 6842  IMG 6849\

IMG 6862  IMG 6868

IMG 6869  IMG 6895

IMG 6904  IMG 6914

IMG 6917  IMG 6937

IMG 6942  IMG 6945

IMG 6953  IMG 6955

IMG 6960  IMG 6961