^ Powrót na górę

 

 

Święto sieradzkiej Służby Więziennej

Rozmiar tekstu:

IMG 7335
Służba Więzienna Zakładu Karnego w Sieradzu obchodziła swoje święto. Z tej okazji grupa funkcjonariuszy otrzymała awanse na wyższe stopnie służbowe. Życzenia pracownikom ZK w Sieradzu przekazał m.in. starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

Święto Służby Więziennej przypada 8 lutego, na pamiątkę wydania przez Józefa Piłsudskiego w 1919 roku dekretu w sprawie tymczasowych przepisów więziennych. W artykule 3 dokumentu znajduje się informacja o personelu więziennym – naczelnikach, pomocnikach naczelników i dozorcach. Były to początki służby więziennej. – Intencją Józefa Piłsudskiego było stworzenie jednolitej służby na terenach należących przez ponad 100 lat do trzech różnych organizmów państwowych – powiedział płk Marek Lipiński, Dyrektor Okręgowy SW w Łodzi, który przyjechał do ZK w Sieradzu, by wręczyć funkcjonariuszom nominacje na wyższe stopnie oraz odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. Płk Lipiński przekazał również sieradzkim funkcjonariuszom życzenia od ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka.

Z okazji święta SW awanse służbowe otrzymali: na stopień starszego sierżanta sztabowego: sierż. sztab. Maciej Guziak; na stopień sierżanta: plut. Paweł Kubik i plut. Robert Wzgarda; na stopień plutonowego: st. kpr. Sławomir Barwaśny, st. kpr. Marek Dwurnik, st. kpr. Łukasz Gibki, st. kpr. Marcin Marciniak, st. kpr. Przemysław Piekarek i st. kpr. Adam Stachowicz; na stopień starszego kaprala: kpr. Maciej Kozielski.

W uroczystości z okazji święta SW wzięli udział pracownicy ZK z dyrektorem ppłk Grzegorzem Królikowskim na czele, a także samorządowcy, wśród których był również starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

T.O.

IMG 7340  IMG 7344

IMG 7349  IMG 7359

IMG 7366  zk

IMG 7369  IMG 7371

IMG 7382  IMG 7386

1  2