Rozmiar tekstu:

radio
Starosta sieradzki Dariusz Olejnik ufundował nagrodę 1000 zł dla najlepszego trenera w plebiscycie „7 wspaniałych”, organizowanym przez regionalną rozgłośnię Nasze Radio. Najlepszym trenerem został Piotr Szymala z Kajakowego Klubu Sportowego Sieradz.

Nagroda została wręczona podczas piątkowej gali „7 wspaniałych” w Zduńskowolskim Centrum Integracji „Ratusz”. Była to już 17. edycja tej imprezy.

Zwycięzca kategorii Wspaniały Trener jest sportowym opiekunem najlepszego zawodnika KKS Piotra Szczepanika, zdobywcy trzech złotych medali i jednego brązowego mistrzostw Polski juniorów i reprezentanta naszego kraju na mistrzostwach Europu i świata.

W plebiscycie wybierany jest również najlepszy sportowiec regionu. Po raz kolejny z rzędu został nim lekkoatleta Artur Kozłowski. 7. miejsce w tej kategorii zajął Karol Kozuń z Sieradza, brązowy medalista Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w pchnięciu kulą (i radny Powiatu Sieradzkiego). W kategorii Sportowe Wydarzenie Roku wyróżnienie przypadło Jackowi Gnysińskiemu, który w 2014 roku przebiegł maraton po raz setny. Sportową Imprezą roku został Maraton Rzeczny Między Mostami Warty, który po 28 latach przerwy reaktywował Michał Piotrowicz. Laureatem kategorii Nasi w Polsce i na Świecie został Bartłomiej Zalewski, trener piłkarskiej reprezentacji Polski U-16.

Starosta Powiatu Sieradzkiego jest jednym z patronów plebiscytu.