^ Powrót na górę

 

 

Rusza nabór wniosków do programu „Aktywny Samorząd”

Rozmiar tekstu:

pcpr
Powiat Sieradzki przystąpił do realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”, przeznaczonego dla indywidualnych osób niepełnosprawnych. Nabór wniosków od poniedziałku 2 marca będzie prowadziło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Program składa się z dwóch modułów: I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub szkole wyższej.

Wnioski o dofinansowanie z modułu I można składać od 2 marca do 30 sierpnia 2015 roku, a w ramach modułu II – od 2 do 30 marca za pierwsze półrocze i od 1 kwietnia do 30 września 2015 za półrocze drugie.

Program „Aktywny Samorząd” finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje na temat „Aktywnego Samorządu” dostępne są na stronie internetowej PFRON oraz na stronie PCPR w Sieradzu. Można je również uzyskać w siedzibie Centrum – osobiście lub telefonicznie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu

Plac Wojewódzki 3, IV piętro, pokoje 412 i 413

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30

tel. 43 827 18 07, 43 822 43 77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

T.O.