^ Powrót na górę

 

 

Starosta sieradzki gościem Naszego Radia

Rozmiar tekstu:

radio
Starosta sieradzki Dariusz Olejnik wziął udział w audycji lokalnej rozgłośni radiowej „Posesja”, w której samorządowcy odpowiadają na pytania dziennikarzy dotyczące zagadnień podjętych na ostatnich sesjach rad oraz planów inwestycyjnych.

Wśród tematów podjętych na dzisiejszej „Posesji” nie mogło zabraknąć zmienionej ostatnio organizacji ruchu na ul. Warszawskiej w Sieradzu. – To sprawa ciągnąca się od dłuższego czasu i wzbudzająca wiele kontrowersji. Nie jestem budowlańcem, więc nie wiem, gdzie tkwi błąd i co jest nie tak z nawierzchnią ul. Warszawskiej. Wiem jednak, że gdyby przejeżdżający tamtędy kierowcy przestrzegali dopuszczalnej prędkości 20 km na godzinę, nie byłoby problemu – mówił starosta i dodał, że mimo iż zmieniona organizacja ruchu obowiązuje dopiero od kilku dni, już stała się powodem protestów właścicieli sklepów działających przy Warszawskiej. – Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ruch nie został całkowicie zamknięty, tylko ograniczony do pojazdów mieszkańców ulicy i zaopatrzenia firm. Co z tego wyjdzie, zobaczymy w najbliższych tygodniach. Pod koniec marca będziemy mądrzejsi i wtedy podejmiemy decyzję, czy wracamy do tego, co było, czy zostajemy przy tych rozwiązaniach, które są teraz – wyjaśnił Dariusz Olejnik.

Część audycji poświęcona była planowanym przez Powiat na najbliższe lata inwestycjom. Tu starosta wymienił przede wszystkim remont drogi powiatowej Klonowa-Lututów (do granicy powiatów sieradzkiego i wieruszowskiego), która będzie przebudowywana przy udziale środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (schetynówki). Koszt tej inwestycji to około 3 mln zł. Mówił też o planowanej przebudowie drogi Pipie-Marianów (koszt: ok. 2 mln zł), która ma być realizowana przy udziale środków z projektu tzw. Dojazdów do Pól (wniosek już został złożony w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim).

Wśród większych inwestycji przewidzianych do realizacji lub już realizowanych starosta wymienił również przeniesienie Obwodu Drogowego Powiatowego Zarządu Dróg. Budowa nowego obwodu przy ul. Zachodniej rozpoczęła się w roku 2014 i będzie trwała do 2018. Wówczas baza sprzętowa PZD zostanie przeniesiona z ul. Podzamcze na Zachodnią.

W audycji była również mowa o przebudowie ul. Reymonta w Sieradzu (droga powiatowa) w kontekście współpracy Powiatu z Miastem. Przypomnijmy – inwestycja ta ma być realizowana w ścisłej współpracy z samorządem miejskim, w dwóch etapach (szczegóły na ten temat TUTAJ).

T.O.