^ Powrót na górę

 

 

Wyścig kolarski przez powiat sieradzki

Rozmiar tekstu:

IMG 7813
Przez teren powiatu sieradzkiego pojadą kolarze biorący udział w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2015”. Jego trasa będzie wiodła m.in. przez gminy Warta, Błaszki, Brąszewice, Klonowa i Goszczanów.

Będzie to jubileuszowy, 30. już wyścig „Hellena Tour”. Zawody rozgrywane są w południowej części województwa wielkopolskiego i w północnej województwa łódzkiego. Składają się z czterech etapów, z czego dwa rozgrywane są na terenie powiatu sieradzkiego.

Tegoroczny „Hellena Tour” odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia (piątek-niedziela). Przez powiat sieradzki kolarze pojadą podczas etapów pierwszego i czwartego – 17 i 19 kwietnia. Trasa pierwszego będzie wiodła przez miejscowości Warta – Kalinowa – Sędzimirowice – Goszczanów – Głuchów – Kawęczyn – Dobra – Piekary – Skęczniew – Księża Wólka – Drużbin – Dybów – Pęczniew – Glinno – Dzierzązna – Warta. Start (o godz. 14.30) i meta (ok. godz. 18.15) będą się znajdować w Warcie na ul. Zachodniej.

Z kolei podczas czwartego etapu zawodnicy wystartują w niedzielę o godz. 11 z pl. Sulwińskiego w Błaszkach, by ok. godz. 14.15 zatrzymać się na mecie w Kaliszu – pod aulą Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ul. Nowy Świat. Trasa tego etapu to Błaszki – Brąszewice – Klonowa – Czajków – Kraszewice – Grabów nad Prosną – Mikstat –Sieroszewice– Ołobok – Godziesze Wielkie – Brzeziny– Opatówek – Zduny – Kalisz.

„Hellena Tour” każdego roku rozpoczyna sezon kolarski. Odbywa się od 1986 roku. Jego głównym organizatorem jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.

T.O.

 

PLAKAT akceptacja