^ Powrót na górę

 

 

Strażacy ochotnicy na posiedzeniu zarządu powiatowego

Rozmiar tekstu:

osp
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sieradzu spotkał się na posiedzeniu sprawozdawczym.

Było to częściowo spotkanie podsumowujące 2014 rok, ale zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu Waldemar Kosowski przedstawił również informacje dotyczące wyjazdów na akcje w pierwszym kwartale roku 2015. – Najistotniejsza informacja jest taka, że w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego odnotowaliśmy znaczny spadek pożarów łąk. Wyjazdów do tego typu akcji mamy o połowę mniej – mówił starszy brygadier Waldemar Kosowski.

Druhowie przyjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Oddziału Powiatowego w 2014 r., zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 r., zatwierdzenia sprawozdania komisji rewizyjnej za 2014 r. zatwierdzenia podziału limitu odznaczeń na 2015 r. oraz w sprawie upoważnienia druha sekretarza do podpisywania poleceń wyjazdów służbowych prezesowi OP ZOSP RP. Ponadto omówili udział strażaków ochotników z powiatu sieradzkiego w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę 26 kwietnia 2014 r.

W punkcie obrad dotyczącym spraw różnych Andrzej Weselski nawiązał do tegorocznych obchodów Dnia Strażaka. Święto powiatowe, połączone z Powiatowym Przeglądem Orkiestr Dętych, odbędzie się 7 czerwca w Złoczewie, zaś wojewódzkie obchody Dnia Strażaka zaplanowano na 30 maja w Tomaszowie Mazowieckim.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Witkowski, Komendant Powiatowy PSP w Sieradzu brygadier Albert Romek oraz jego zastępca. Posiedzenie prowadzili: prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sieradzu Andrzej Weselski i członek zarządu głównego ZOSP RP Artur Sterna. Władze Powiatu Sieradzkiego reprezentował starosta sieradzki Dariusz Olejnik. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

T.O.

IMG 6558  IMG 6567

IMG 6573  IMG 6577

IMG 6585  IMG 6588

IMG 6590  IMG 6594