^ Powrót na górę

 

 

Oficjalne otwarcie hali sportowej w Brąszewicach

Rozmiar tekstu:

braszewice
Nowa hala sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Brąszewicach działa już oficjalnie. W uroczystości jej otwarcia wzięli udział m.in. samorządowcy regionu sieradzkiego, w tym przedstawiciele Powiatu Sieradzkiego: starosta Dariusz Olejnik i wicestarosta Mariusz Bądzior.

Gimnazjum w Brąszewicach było do niedawna ostatnim w powiecie sieradzkim, które nie miało własnej sali gimnastycznej. Zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na szkolnym korytarzu. Teraz placówka dysponuje jedną z najnowocześniejszych hal sportowych w regionie.

Obiekt powstał za ponad 3,4 mln zł, dzięki 2-milionowej dotacji, pozyskanej przez gminę z Ministerstwa Sportu i Turystyki (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej). Budowa trwała dwa lata – od 2012 do 2014 r. – Chciałbym pogratulować odwagi w podejmowaniu decyzji, bo mało kto z samorządowców inwestuje dzisiaj w oświatę. Większość z nas patrzy na drogi i to przede wszystkim je dofinansowuje, zapominając, że oświata czy kultura to też bardzo ważne aspekty działalności samorządu – mówił podczas uroczystości otwarcia starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

Na uroczystość zostali zaproszeni lokalni samorządowcy (wójtowie i radni) oraz przedstawiciele władz wojewódzkich: wicewojewoda Jarosław Klimas i wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Ryl. Były też władze oświatowe, w osobie Hanny Banach, dyrektora delegatury w Sieradzu Kuratorium Oświaty w Łodzi. Z wójtów i burmistrzów gmin powiatu sieradzkiego obecnych na uroczystości należy wymienić: Jadwigę Sobańską ze Złoczewa, Dorotę Kubiak z Brzeźnia, Tomasz Woźniaka z Wróblewa, Jarosława Janiaka z Burzenina, Dariusza Perdka z Klonowej, no i gospodarza – Karola Misiaka z Brąszewic. Na imprezę przybył również poseł na Sejm RP Piotr Polak.

W gronie obecnych na uroczystości uczniów szkoły znajdowali się również jej absolwenci – młodzież, która w brąszewickim gimnazjum stawiała swoje pierwsze sportowe kroki, a później osiągnęła i wciąż osiąga sukcesy na ogólnopolskiej i międzynarodowej arenie sportowej. Dyrektor Agnieszka Łysio i wójt Karol Misiak wręczyli pamiątkowe statuetki Aleksandrowi Stawirejowi (obecnie jest on uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu), wicemistrzowi Polski juniorów w boksie i mistrzowi świata juniorów starszych w kickboxingu, Tomaszowi Wysocie i Wiktorowi Gołąbkowi, zdobywcom I miejsca w biegu sztafetowym 4x100 m w finale Ogólnopolskich Biegów Rozstawnych Vena Sport Festival 2014 oraz Piotrowi Przezakowi i Dawidowi Przezakowi, piłkarzom WKS Wieluń.

Uroczystość zakończył program artystyczny, przygotowany i wykonany przez uczniów gimnazjum.

Galeria: Oficjalne otwarcie hali sportowej w Brąszewicach

T.O.