^ Powrót na górę

 

 

Elementarz zdrowego żywienia dzieci

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu – w ramach projektu „Elementarz zdrowego żywienia mamy i dziecka” – odwiedziła Anna Kłosińska, fizjolog żywienia i dietetyk. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie dzieci.

Najważniejsze są wzorce, które dziecko dostaje w domu. – W odżywianiu dzieci rola rodziców jest kluczowa. Jeżeli zadbają oni o dostarczenie rozwijającemu się organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i wyrobią w dziecku dobre nawyki żywieniowe, uchronią je nie tylko przed otyłością, która jest już wśród najmłodszych Polaków prawdziwą plagą, ale i przed wieloma chorobami w przyszłości. Np. przed rakiem, którego pojawienie się w dorosłym życiu może być spowodowane niewłaściwym odżywianiem w dzieciństwie – mówiła Anna Kłosińska.

Wykłady organizowane w projekcie pn. „Elementarz zdrowego żywienia mamy i dziecka” skierowane są do przyszłych i obecnych rodziców oraz opiekunów małych dzieci. Jest to element programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, koordynowanego przez Fundację Nutricia. W jego ramach PBP pozyskała grant w wysokości 5 tys. zł, z przeznaczeniem na zorganizowanie serii spotkań o tematyce związanej z prawidłowym żywieniem kobiet w ciąży i dzieci w pierwszych latach życia. Anna Kłosińska była drugim gościem PBP, zaproszonym na spotkanie z mamami.

Kolejne, trzecie już spotkanie „Elementarza zdrowego żywienia mamy i dziecka” zostało zaplanowane na środę 10 czerwca o godz. 18. Gościem PBP będzie wówczas lekarz Izabela Lenkiewicz, doradca laktacyjny. Tematem spotkania będzie „Karmienie piersią – najpiękniejszy okres w życiu matki i dziecka”.

T.O.

pbp1  pbp2

pbp3  pbp4

1000 dni