^ Powrót na górę

 

 

Ruszył program stypendialny Natalii Partyki

Rozmiar tekstu:

fundusz
Fundusz Stypendialny Natalii Partyki uruchomił program stypendialny dla młodych, zdolnych sportowców, borykających się z trudnościami w rozwoju kariery.

Natalia Partyka jest trzykrotną mistrzynią paraolimpijską z Aten, Pekinu i Londynu w tenisie stołowym. Dwa razy brała udział w igrzyskach olimpijskich, jest medalistką mistrzostw Europy i wielokrotną reprezentantką Polski w tenisie stołowym. W 2013 r., przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć utworzyła fundusz stypendialny, który ma pomagać początkującym sportowcom w rozwijaniu kariery.

O stypendium mogą się starać sportowcy w wieku 16-22 lata, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich.

Stypendium otrzymają kandydaci, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe. Stypendia w wysokości do 1500 zł miesięcznie będą wypłacane od września 2015 r. do czerwca 2016 r.

Kandydaci, prócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także jednominutową prezentację wideo. Wnioski stypendialne należy składać do 30 czerwca 2015 r. Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów można znaleźć na stronie www.fundusznataliipartyki.pl.

T.O.