^ Powrót na górę

 

 

Zarząd Warty Sieradz podsumował sezon

Rozmiar tekstu:

warta sieradz
Zarząd Klubu Sportowego Warta Sieradz spotkał się na walnym zebraniu. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu podsumował zakończony niedawno sezon piłkarski i sytuację finansową klubu.

Obecny zarząd klubu został wybrany w styczniu tego roku. Od tego czasu funkcję jego prezesa pełni sieradzki przedsiębiorca Tomasz Jóźwik. Do zarządu należą również: Dariusz Kałdoński (dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu), który został wiceprezesem ds. finansowych, a także Konrad Składowski (prawnik, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego), Andrzej Miller (dotychczasowy prezes zarządu) i Piotr Haraszkiewicz (przedsiębiorca) jako członkowie zarządu.

Sytuację klubu podsumował prezes Tomasz Jóźwik: – Od strony finansowej nie jest źle. Udało nam się znaleźć kilku wartościowych sponsorów i szukamy kolejnych. Okazuje się, że firmy chcą nas wspierać i to pomogło nam pomyślnie zamknąć ubiegły rok finansowy. Mamy w tej chwili zawartych ponad 30 umów sponsorskich, nie tylko z firmami sieradzkimi. Mimo to każdą złotówkę, którą zamierzamy wydać, oglądamy parę razy. Spłacamy zadłużenie i będziemy je spłacać przynajmniej do połowy przyszłego roku. Sportowo też jest lepiej. Rundę jesienną zakończyliśmy na 11. miejscu w tabeli, wiosenną kończymy na 6. – mówił prezes. Zaapelował również do mieszkańców miasta o wsparcie wolontariackie. Klubowi brakuje bowiem wolontariuszy, którzy pomagaliby w sprawach organizacyjnych.

T.O.